MH splash event

Stimati colegi,

După 2 ani în care ne-am întâlnit online, am plăcerea să vă anunţ că cel de-al XXII- lea Congres Naţional de Medicină Internă se va ţine fizic, la Călimăneşti-Căciulata, între 07-10 aprilie 2022.. Evenimentul va fi precedat de un curs pre-congres în data de 7 aprilie.

Deadline-ul pentru primirea lucrarilor este 7 februarie 2022. Orice depunere ulterioara, cu regret, nu va putea fi onorata.

Lucrarile se depun numai in format electronic in platforma www.medixhost.ro. Atragem atentia ca orice alta forma de trimitere NU poate si NU va fi luata in considerare.

Pentru comunicarile orale (lucrari originale, prezentari de cazuri, lucrari ale tinerilor internisti sau ale studentilor) odata cu titlul se trimite si rezumatul lucrarii. Lucrarile fara rezumat nu pot fi evaluate si, deci nici incluse in program.

Propunerile de conferinte, mese rotunde, simpozioane se trimit numai ca titlu si rugam ca fiecare din cei ce propun sa ofere minimum doua titluri pentru a putea selecta si ca sa evitam suprapunerile de tematica. Aceste reguli se adreseaza si manifestarilor organizate de firmele interesate, care sunt insistent rugate sa le respecte.

Sperăm să realizăm şi în acest an un Congres în care veţi afla noutăţi ştiinţifice, soluţii ale rezolvării unor cazuri dificile, dar şi răspunsuri la unele întrebări privind activitatea dumneavoastră curentă.

Aşteptam participarea dumneavoastră activă la lucrările Congresului Naţional de Medicină Internă din 2022!


Prof. Dr. Ion Bruckner
Presedinte Societatea Romana de Medicina Interna
.


Calimanesti-Caciulata

Cazare

minim 3 nopți

Hoteluri

CNMI 2022

Program

Folositi cautarea dupa zi, sala, titlu, lector

Sala 1 Sala 2 Sala 3 Sala 4
Orar
12:45-19:30
12:45-13:00 I. Bruckner
13:00-14:30 Organizator - Claudia Toma, C. Jurcuț
13:00-14:30
Șt. Dumitrache-Rujinski
13:00-14:30
Ana Maria Balahura
13:00-14:30
Ionela Belaconi 
13:00-14:30
C. Jurcuț
13:00-14:30
Claudia Toma
14:30-14:40
14:40-16:10
Organizator - Fl. Mitu
14:40-16:10 Fl. Mitu
14:40-16:10 R. Gavril
14:40-16:10 Alexandra Mastaleru
14:40-16:10 Maria Magdalena Leon-Constantin
14:40-16:10 Magda Mitu
14:40-16:10 M. Roca
14:40-16:10 Fl. Mitu
16:10-16:20
16:20-17:50 Organizator - C. Jurcuț, Ana-Maria Balahura
16:20-16:35
V. Balaban
16:35-16:50
S. Onciul
16:50-17:05
Ana Maria Balahura
17:05-17:20
A. Șerban
17:20-17:35 Anca Stancu
17:35-17:50
C. Jurcuț
17:50-18:00
18:00-19:30
Organizator Daniela Bartoș, Roxana Rimbas
18:00-19:30
Elisabeta Bădilă
18:00-19:30
Roxana Rimbas
18:00-19:30
Emma Weiss
18:00-19:30
Daniela Bartoș
19:45-20:15
08:30-19:55
08:30-10:00
Prezidiu: Mioara Rizescu, I. Bruckner
08:30-08:50
I. Bruckner
08:50-09:10 Mioara Rizescu
09:10-09:30 Z. Ondin, Al. Arvunescu
09:30-09:50 R. Mihalcea, M. Bran, A. Borina, M. Bolboasa
09:50-10:00
10:00-10:15
10:15-11:15 Moderator: C. Băicuș, Larisa Pinte, Elena Stoichițoiu
11:15-11:30
11:30-13:00 Moderator: Al. Deaconu
11:30-11:50
Al. Deaconu
11:50-12:10
Elisabeta Bădilă
12:10-12:30
S. Onciul
12:30-12:50
R. Vătășescu
12:50-13:00
13:00-14:30
14:30-16:00 Prezidiu: Adriana Ilieșiu, Diana Nistorescu
14:30-14:50 M. Turcan
14:50-15:10
Adriana Ilieșiu
15:10-15:30 Cătălina Lionte
15:30-15:50 Diana Nistorescu
15:50-16:00
16:00-17:00
Moderator: Ruxandra Ulmeanu, Fl. Mihălțan
16:00-16:15
Claudia Toma
16:15-16:30 Roxana Nemeș
16:30-16:45 Ruxandra Ulmeanu
16:45-17:00 Fl. Mihălțan
17:00-17:15
17:15-17:45
Elisabeta Bădilă
17:45-19:55
Prezidiu: Ilinca Săvulescu-Fiedler, Fl. Mitu
17:45-17:55 Cristina Vrancianu, Ștefania Magda, Elena Ioniță, Ioan Ancuța, M. Bojincă, Ana Maria Gheorghiu
17:55-18:05 Elena Iuliana Ioniță, Cristina Andreea Vrancianu, Ileana Ghiordănescu, T. Tebeică , Ana-Maria Gheorghiu
18:05-18:15 Teodora Ganea, R. A. Ionescu, Luiza Pană, Anca-Roxana Gherasim
18:15-18:25 Adina State, Al. Cramba, Adelina Proca, Noela Parteni, Diana Nafureanu, Mariana Floria
18:25-18:35 Ancuța Mihai, Andra Dinu, Iulia Leulescu, Daniela Gheorghe
18:35-18:45 Ani Ștefania Grecu, Ionela Mihaela Erhan, Mariana Pohrib, Ioana Ruxandra Ștefănescu
18:45-18:55 Bianca Procopiescu, B. Stoian, B. Dona, S. Seitan, G. Scarlat, Ionela Bucur, Marilena Stoian
18:55-19:05 Ancuța Mihai, Daniela Gheorghe, Andra Dinu, Iulia Leulescu
19:05-19:15 Camelia-Cristiana Bigea, Maria-Lorena Ungureanu, Mihaela-Roxana Cituran, C. M. Ionele, Andreea-Iulia Voineseanu, I. Rogoveanu, Daniela-Carmen Neagoe
19:15-19:25 R. C. Cîmpeanu, Ana-Maria Ciurea, Maria-Lorena Ungureanu, Irina-Paula Doica, M. Schenker, I. Rogoveanu, C. C. Vere
19:25-19:35 Claudia Andreea Nistor, Mihaela Birligea, Emma Weiss, Daniela Bartoș, Elisabeta Bădilă, Ana Maria Balahura
19:35-19:45 Maria-Lorena Ungureanu, Camelia-Cristiana Bigea, Roxana-Mihaela Cituran, R. C. Cîmpeanu, C. M. Ionele, Iulia-Andreea Voineseanu, Daniela-Larisa Săndulescu, I. Rogoveanu, Carmen-Daniela Neagoe
19:45-19:55 Iulia-Andreea Voineseanu, Adriana Dorobanțu, Camelia Bigea, Lorena Ungureanu, Maria-Cristina Bezna, C. Udrea, Amelia Genunche-Dumitrescu
08:30-20:10
08:30-10:00
Moderatori: Minerva Muraru, Maria Dorobanțu
08:30-08:50
Maria Dorobanțu
08:50-09:10 Minerva Muraru
09:10-09:30 Camelia Nicolae, N. Paun ,Gabriela Uscoiu, I. T. Nanea
09:30-09:50 Viviana Ivan, A. Apostol
09:50-10:00
10:00-10:15
10:15-10:45 V. Vintilă, Ana Maria Deleanu
10:15-10:30 V. Vintilă
10:30-10:45 Ana Maria Deleanu
10:45-11:05 Cătălina Trifan
11:10-11:30 Valerica Tudorică
11:30-11:45
11:45-12:45
A. Andronescu, D. Dărăbanțiu, V. Vintilă
12:50-13:30 Moderator: Diana Deleanu
12:50-13:30 Diana Deleanu
12:50-13:30 Irena Pintea
12:50-13:30 Anca Manolache
13:30-15:00
15:00-15:40 Ana-Maria Vintilă, Ioana Daha
15:00-15:20 Ana-Maria Vintilă
15:20-15:40 Ioana Daha
15:40-16:10 A. Munteanu
16:10-17:10
Moderator: Ruxandra Ionescu
16:10-16:25
Sanziana Daia
16:25-16:40 Ioana Saulescu
16:40-16:55 Ruxandra Ionescu
16:55-17:10
17:10-17:20
17:20-18:20
Moderator: Mariana Jinga, V. Balaban
17:20-17:40
Raluca Costache, D. Costache
17:40-18:00 Săndica Bucurică
18:00-18:20 Vasile Balaban
18:20-20:10
Moderatori: Mariana Jinga, Cristina Stănescu
18:20-18:30 Ileana Filipescu, Mădălina Codrea, Diana Moldovan, Simona Rednic
18:30-18:40 Carina Bogdan, Mihaela Viviana Ivan, A. Apostol, Oana Ciolpan
18:40-18:50 C. Zeana, Eminia Cornelia Zeana
18:50-19:00 Cristina Stănescu, Raluca Popa, P. Bălănescu, V. Manoliu, Adriana Ilieșiu
19:10-19:20 N. Albulescu, A. Apostol, Viviana Ivan, A. Schiller
19:20-19:30 N. Albulescu, A. Apostol, Viviana Ivan, A. Schiller
19:30-19:40 Oana Ciolpan, Mihaela Viviana Ivan, A. Apostol, Carina Bogdan
19:40-19:50 Ruxandra-Nicoleta Horodinschi, Camelia Diaconu
19:50-20:00
Iulia-Simona Chirica (Cernagor), Corina Geoanta, Mihaela Milicescu, M. Bojincă, Oana Vutcanu
20:00-20:10 Maura-Gabriela Felea, P. A. Crivoi, Doina Cojocaru, D. Munteanu
08:30-12:45
08:30-09:30
Moderator: D. L. Dumitrașcu
08:30-08:45
P. Porr
08:45-09:00
St. Popa
09:00-09:15
L. Nedelcu
09:15-09:30
D.L. Dumitrașcu
09:30-09:45
09:45-11:15
Moderator: Polliana Mihaela Leru
09:45-10:05 Diana Deleanu
10:05-10:25 Polliana Mihaela Leru
10:25-10:45 Irena Pintea
10:45-11:05 Adriana Muntean
11:05-11:15
11:15-12:45
Moderatori: Daniela Opriș-Belinski, Denisa Predețeanu
11:15-11:35
Daniela Opriș-Belinski
11:35-11:55
Sânziana Daia
11:55-12:15
Mădălina Dună
12:15-12:35
Denisa Predețeanu
12:35-13:00
12:45-13:15
Ana Maria Vlădăreanu, Anca Nicolescu, Andreea Neculce, Iuliana Iordan, Diana Casleanu, Diana Bonea, Silvia Badea

SPONSORI

Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple
Tuple

Coordonator eveniment

Daca aveti intrebari despre organizarea, inscrierea sau participarea dumneavoastra la eveniment

Alexandra Filip

+40 21 3156511; 0742355773

Lun-Vin 9am - 6pm

Suport tehnic

Daca semnalati sau intampinati probleme tehnice in utilizarea platformei puteti cere asistenta la numerele de mai jos

Alexandru Petrescu

+40 748 100 285

Lun-Vin 9am - 6pm

Bogdan Pirvu

+40 742 355 775

Lun-Vin 9am - 6pm