MH splash event

Stimaţi colegi,

 

Comitetul Director al Societăţii noastre a decis organizarea Congresului Naţional de Medicină Internă în 2021, în perioada 2-5 iunie. Congresul ocupă un loc special în activitatea Societăţii şi s-a bucurat întotdeauna de aprecierea membrilor societăţii, dar nu numai, devenind o activitate de tradiţie şi fiind una din cele mai urmărite şi apreciate reuniuni medicale din ţară. Desigur, organizarea electronică ne privează de plăcerea revederii multor prieteni dintre participanţi (sau ne permite numai revederea pe ecran), dar cu toate acestea plăcerea activităţii comune rămâne.

Luna iunie a fost aleasă deoarece Congresul din 2020 a fost organizat în luna octombrie şi a organiza un congres la mai puţin de 6 luni distanţă, ar fi foarte dificil.

În numele Comitetului Director adresez tuturor colegilor invitaţia de a participa la Congresul de anul viitor şi rugamintea de a ne trimite începand cu 15 februarie şi până la 15 aprilie 2021 propunerile de conferinţe, mese rotunde şi simpozioane, precum şi lucrările originale şi prezentarile de cazuri clinice pe care doresc să le susţină în cadrul acestui Congres. Selecţia va fi făcută ca şi în anii precedenţi şi vom încerca să satisfacem toate cererile ce ne vor fi prezentate.

Vă multumesc tuturor şi vă doresc multă sănătate şi succes, precum şi un An Nou cât mai bun!

 

Prof.Dr. Ion Bruckner

CNMI2021

Program

Folositi cautarea dupa zi, sala, titlu, lector

Sala 1 Sala 2 Sala 3 Sala 4
Orar
13:30-18:30
13:30-15:00 Moderator: Fl.Mitu
13:30-13:45 Fl. Mitu
13:45-14:00 Teodor Vasilcu
14:00-14:15 Mădălina Zota
14:15-14:30 Magdalena Leon
14:30-14:45 Mihai Roca
14:45-15:00 Radu Gavril
15:00-15:15
15:15-16:45 Moderatori: Daniela Bartos, Elisabeta Badila
15:15-15:35 Doina Dimulescu
15:35-15:55 Adrian Covic
15:55-16:15 Daniela Bartos
16:15-16:35 Ruxandra Jurcut
16:35-16:45
16:45-17:00
17:00-18:30 Moderator: Adriana Ilieșiu
17:00-17:20 Andreea Catarina Popescu
17:20-17:40 Ondin Relu Zaharia
17:40-18:00 Adriana Ilieșiu
18:00-18:20 Serban Bălănescu
18:20-18:30
10:00-11:20
10:00-11:20 Ion Bruckner
10:00-11:20 Moderatori: Ion Bruckner, Cătălina Arsenescu-Georgescu
10:05-10:25 Ion Bruckner
10:25-10:45 Cătălina Arsenescu-Georgescu
10:45-11:05 Remus Călin Cipăian
11:05-11:20
11:20-11:35
11:35-13:05 Moderator: Gheorghe Cerin
11:35-11:50 Horia Mureşian
11:50-12:05 Gheorghe Cerin
12:05-12:20 Theodor Cebotaru
12:20-12:35 Fausto Castriota (Italia)
13:05-13:15
13:15-14:15 Moderator : Radu Voiosu
13:15-13:30 Radu Voiosu
13:30-13:45 Vladimir Ene
13:45-14:00 Bianca Smarandache
14:00-14:15 Octav Ginghină
14:15-14:35 Ciprian Jurcuţ
14:35-15:30
15:30-16:15 Laurenţiu Şorodoc, Daniela Bartoș
16:20-17:20 Moderator: Răzvan Adrian Ionescu
16:20-16:40 Ciprian Jurcuţ
16:40-17:00 Simona Caraiola
17:00-17:20 Răzvan Adrian Ionescu
17:20-17:35
17:35-19:05 Moderator : Denisa Predeţeanu
17:35-17:55 Diana Mazilu
17:55-18:25 Denisa Predeţeanu
18:25-18:45 Lucian Ciobica
18:45-19:05 Mădălina Dună
19:10-20:10 Moderatori: Denisa Predeţeanu, Răzvan Adrian Ionescu
19:20-19:30 Marina Cristina Steopoaie, Mădălina Cristina Mihălceanu, Anca Florescu, Florin-Teodor Bobircă, Ioan Ancuța, Mihai Bojincă, Anca Bobircă
19:10-19:20 Carmen Cătălina Iorgus, Radu-George Tinca, Ionuț-Sorin Meleșteu, Anca Florescu, Florin-Teodor Bobircă, Ioan Ancuța, Mihai Bojincă, Anca Bobircă
19:20-19:30 Marina Cristina Steopoaie, Mădălina Cristina Mihălceanu, Anca Florescu, Florin-Teodor Bobircă, Ioan Ancuța, Mihai Bojincă, Anca Bobircă
19:30-19:40 Cristina Vrâncianu, Iuliana Conea, Oana Cristina Enache, Mariana Sasu, Mihaela Milicescu, Mihai Bojincă, Carina Mihai, Ioan Ancuța, Ana Maria Gheorghiu
19:40-19:50 Ionuţ Sorin Melesteu, Dan Cristian Marinescu, Carmen-Cătălina Iorguș, Anca Florescu, Florin-Teodor Bobircă, Ioan Ancuța, Mihai Bojincă, Anca Bobircă
19:50-20:00 Doina Clementina Cojocaru
20:00-20:10 Ioana Florescu, Ion Cristian Bodirlau
10:00-11:10
10:00-11:10 Moderatori: Romeo Mihăilă, Mihaela Hoştiuc
10:00-10:20 Romeo Mihăilă
10:20-10:40 Mihaela Hoştiuc
10:40-11:00 Florina Pârv
11:00-11:10
11:10-11:30
11:30-13:00 Moderatori: Adriana Ilieşiu, Tiberiu Nanea
11:30-11:52 Raluca Postelnicescu
11:52-12:15 Nicolae Camelia
12:15-12:37 Nicolae Păun
12:37-13:00 Tiberiu Nanea
13:00-13:30
13:30-14:00 Claudia Toma
14:05-14:30 Ana-Maria Vintilă
14:30-15:30
15:30-16:50 Ana Maria Vintilă, Elisabeta Bădilă
15:30-16:10 Ana Maria Vintilă
16:10-16:50 Elisabeta Bădilă
16:50-17:00
17:00-18:30 Moderator: Polliana Mihaela Leru, Diana Deleanu
17:00-17:22 Diana Deleanu
17:22-17:45 Polliana Mihaela Leru
17:45-18:07 Corina Ureche
18:07-18:30 Irena Nedelea
18:30-18:45
18:45-19:15 Carmen Preda
19:20-20:30 Moderator: Ion Bruckner
19:20-19:30 Vlad Pădureanu, Carmen Valeria Albu, Rodica Pădureanu, Aurelia Enescu, Ana Maria Buga
19:30-19:40 Manole Cojocaru, Aurelian Udriştioiu
19:40-19:50 Ioana Toader, Mihaela Hoştiuc, Elisabeta Bădilă
19:50-20:00 Simona Daniela Onofrei, Daniela Rădulescu
20:00-20:10 Laura Benchea, Mădălina Bostan, Dan Năstase, Cristian Stătescu, Radu A. Sascău
20:10-20:20 Mălina Tuţă, Delia-Maria Nicoară, Andreea Petre, Andra-Patricia Stanciu, Cristina-Elena Niță, Maria-Laura Groșeanu
20:20-20:30 Cristina Hotoleanu
10:00-11:30
10:00-11:30 Moderatori : Carmen Ginghină, Florin Mihălţan
10:00-10:20 Florin Mihălţan
10:20-10:40 Ştefan Dumitrache-Rujinski
10:40-11:00 Olivia Ioanas, Dan Pop
11:00-11:20 Carmen Ghinghină
11:20-11:40 Daniela Rădulescu
11:40-11:55
11:55-12:15
12:15-13:00 Alice Munteanu, Emma Weiss
12:15-12:37 Alice Munteanu
12:37-13:00 Emma Weiss
13:10-14:10 Moderator: Ciprian Jurcuţ
13:10-13:20 Andreea Mihaela Bărbulescu, Andreea Hodorogea, Ruxandra Banică, Andrei Cristian Dan Gheorghe , Tiberiu Nanea
13:20-13:30 Octavia Tertan
13:30-13:40 Violeta Ion, Florina Cristescu
13:40-13:50 Alexandra Jichitu, Ștefania Alexandra Stoica, Alexandru Marius Oanță, Camelia Cristina Diaconu, Claudiu Ștefan Turculeț, Teodor Florin Georgescu
13:50-14:00 Loredana Laslo, Ruxandra Burlacu, Camelia Diaconu
14:00-14:10 Violeta Sapira, Mihaiela Lungu, Ana Croitoru, Mihaela Mitrea, Zina Tiron, Anca Telehuz, Corina Manole-Palivan, Luminita Chiper

SPONSORI

Coordonator eveniment

Daca aveti intrebari despre organizarea, inscrierea sau participarea dumneavoastra la eveniment

Alexandra Filip

+40 21 3156511; 0742355773

Lun-Vin 9am - 6pm

Suport tehnic

Daca semnalati sau intampinati probleme tehnice in utilizarea platformei puteti cere asistenta la numerele de mai jos

Alexandru Petrescu

+40 748 100 285

Lun-Vin 9am - 6pm

Bogdan Pirvu

+40 742 355 775

Lun-Vin 9am - 6pm